چهارشنبه , ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های برتر / مشعل گردهمایی راهنمایان گردشگری در جاذبه‌های آزادشهر
جاذبه‌های آزادشهر
جاذبه‌های آزادشهر

مشعل گردهمایی راهنمایان گردشگری در جاذبه‌های آزادشهر

مشعل سیزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری به میزبانی استان گلستان امروز مسیر جاذبه‌های شهرستان آزادشهر را پیمود و مورد استقبال مسئولان این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، پیمایش جاذبه‌های گردشگری گلستان به مناسبت میزبانی این استان از گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور در اسفندماه و با هدف معرفی این رویداد مهم در سطح استان از ۱۹ دی آغاز شد و سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه مشعل این گردهمایی میهمان شهرستان آزادشهر بود.

تاج‌دردی قره‌جه راهنمای گردشگری استان گلستان در این مرحله از پیمایش از جاذبه‌های شهرستان آزادشهر نظیر موزه مردم‌شناسی و روستای مرزبن عبور کرد.

مشعل این پیمایش در شهرستان آزادشهر مورد استقبال عزیزه امامی سرپرست معاونت توسعه و پشتیبانی استانداری گلستان، سید رسول حسینی فرماندار آزادشهر، احسان گوهری‌راد مدیرکل آموزش‌وپرورش ، علیرضا حصارنوی مدیرمیراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان، بخشدار مرکزی، رئیس آموزش‌وپرورش، اعضای شورای شهر و جمعی دیگر از مقامات و مسئولین و فعالین گردشگری آزادشهر قرار گرفت.

عزیزه امامی سرپرست معاونت توسعه و پشتیبانی استانداری گلستان ظرفیت‌های گردشگری موجود در استان را از سرمایه‌های منحصربه‌فرد دانست و گفت: «شناسایی، طبقه‌بندی و برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری در شناساندن جاذبه‌های توریستی به مردم کشور، دارای اهمیت بالایی است و راهی جز برنامه‌ریزی برای رسیدن به این هدف نداریم.»

او در ادامه از تمامی راهنمایان گردشگری کشور و علاقه‌مندان به بازدید از جاذبه‌های استان گلستان دعوت کرد.

سید رسول حسینی نیز در مراسم استقبال از مشعل گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور ضمن تاکید بر تاثیر گردشگری بر کارآفرینی و رونق اقتصاد شهرستان، گفت: «شهرستان آزادشهر جاذبه‌های طبیعی، روستاهای توریست پذیر، آثار تاریخی فراوانی دارد و حضور راهنمایان گردشگری در این شهرستان موجب معرفی هر چه بیشتر این ظرفیت‌ها خواهد شد.»

پیمایش جاذبه‌های استان گلستان در مسیر ۸۰ جاذبه تاریخی، طبیعی و فرهنگی در ۱۴ شهرستان به طول حدود ۴۰۰ کیلومتر صورت می‌گیرد.

ابتدا و انتهای مسیرهای پیش‌بینی‌شده در این پیمایش جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی شهرستان‌های استان است و در طول این مسیرها جاذبه‌های شهرستان توسط کمیته تولید محتوای این رویداد ملی معرفی می‌شود.

مسیر بعدی این پیمایش، جاذبه‌های گردشگری شهرستان گنبدکاووس خواهد بود.

درباره‌ی hamid

حتما ببینید

موزه میراث روستایی گیلان

تکذیب خبر تخریب بناهای موزه میراث روستایی گیلان بر اثر بارش برف

به بناهای اصلی موزه میراث روستایی گیلان آسیب جدی وارد نشده است. به‌گزارش خبرگزاری میراث‌آریا، …