دوشنبه , ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خانه / اخبار / مدیریت استان به صورت همه‌جانبه به تحقق اهداف «اصفهان ۲۰۲۰» کمک خواهد کرد
اصفهان ۲۰۲۰

مدیریت استان به صورت همه‌جانبه به تحقق اهداف «اصفهان ۲۰۲۰» کمک خواهد کرد

#
شهردار اصفهان:
طرح ها و رخدادهای شهر اصفهان در مسیر توسعه گردشگری اجرا می شود
شهردار اصفهان گفت: طرح ها و رخدادهای شهر اصفهان در مسیر توسعه گردشگری اجرا می شود.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت ‌اله نوروزی در نشست تخصصی “اصفهان ۲۰۲۰ شهر هنر، گردشگری و میراث فرهنگی” در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان، با اشاره به اینکه به یک حرکت واحد برای ایجاد تحول در عرصه گردشگری نیاز داریم، اظهار کرد: طرح «اصفهان ۲۰۲۰» بدون همراهی و همدلی همه بخش های مرتبط شدنی نیست.
وی ادامه داد: شهرداری نباید تنها نهاد برای اجرای این طرح باشد و باید از توان و مشارکت بخش خصوصی برای به ثمر رسیدن این طرح استفاده کنیم.
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه طرح «اصفهان ۲۰۲۰» پنجره ای رو به دنیا است که از طریق آن جهانیان می توانند ایران را ببینند، افزود: ۱۰ درصد از تولید ناخالص جهانی با توسعه صنعت گردشگری به دست می آید که با توجه به این واقعیت می توانیم در داخل کشور با قرار دادن گردشگری به عنوان مبنای توسعه، بنگاه های کوچک به بزرگ تبدیل شوند.
وی تصریح کرد: نگاه ما به گردشگری در عرصه مدیریت شهری همه جانبه است و تمام رخدادها و طرح های شهر از توسعه مترو تا ساخت ترمینال را ما در جهت توسعه گردشگری اجرا می کنیم.
نوروزی بیان کرد: شهرداری از امکانات خود همچون پروانه ساخت و ساز هم در راستای توسعه گردشگری استفاده کرده است و در این راستا پروانه ساخت ۲۶ مرکز اقامتی در شهر اصفهان را صادر کرده تا به ظرفیت تخت های اقامتی شهر که اکنون بیش از ۵ هزار تخت است، افزوده شود.
وی به دیدار خود با وزیر امور خارجه طی سفری که ظریف فردا به شهر اصفهان دارد اشاره کرد و گفت: ما درخواست هایی در حوزه گردشگری داریم که طی این دیدار امیدواریم موافقت لازم حاصل شود. از سوی دیگر توافقاتی با استانداری اصفهان برای افزایش کمک مدیریت استان به گردشگری انجام شده است.
مدیریت استان به صورت همه‌جانبه به تحقق اهداف «اصفهان ۲۰۲۰» کمک خواهد کرد
عباس رضایی، استاندار اصفهان هم در ادامه این نشست، با اشاره به اینکه به منظور تحقق و عملیاتی شدن «اصفهان ۲۰۲۰» باید تفکر ملی را مدنظر قرار دهیم، اظهار کرد: قسمت‌های مختلفی از زیرساخت‌های گردشگری در اصفهان فراهم است و اگر تمامی این موارد در یک پکیج هماهنگ و یکسان‌سازی نشود، به نتیجه نخواهد رسید؛ هیچ کسی از آن سر دنیا تنها به اصفهان سفر نمی‌کند.
وی ادامه داد: یکی از راهکارهای تحقق گردشگری هماهنگی با دیگر استان‌های مقصد گردشگری در کشور است و معمولا گردشگران مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مختلف را مدنظر خود قرار می‌دهند.
استاندار اصفهان افزود: باید ظرفیت‌های بوم‌گردی و اقامتگاه سنتی را مدنظر قرار دهیم؛ همچنین باید بتوانیم در فضای مجازی فعالیت مستمری داشته باشیم تا ایران را به عنوان یک مقصد معرفی کنیم چراکه برای گردش و گردشگری باید با فرهنگ و نوع نگرش گردشگران آشنایی لازم را دارا باشیم.
وی تصریح کرد: در شهرستان‌های استان اصفهان ظرفیت‌های خوبی وجود دارد، اما در برخی از آن‌ها کمترین زیرساخت‌ها مانند سایه‌بان برای رفاه گردشگر وجود ندارد. دلیل این مسئله هم کمبود بودجه در این شهرستان‌ها است.
رضایی اضافه کرد: همت و عزم برای رونق کشور ایران از افتخارات بزرگ است. مدیریت استان در مهلت اجرایی شدن اهداف «اصفهان ۲۰۲۰» به صورت همه‌جانبه کمک خواهد کرد.

درباره‌ی hamid

حتما ببینید

آینده سفر و گردشگری پس از کرونا

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ مهمان ناخوانده سال ۲۰۲۰ جهان که با ظهور خود همه …