پنج شنبه , ۸ اسفند ۱۳۹۸
خانه / اخبار / شهرهای ایده ال ترکیه
کوش آداسی
کوش آداسی

شهرهای ایده ال ترکیه

استانبول ، بهترین گزینه برای خرید
همانطور که در تصویر بالا می بینید، بر اساس نتایج یک نظرسنجی، استانبول مناسب ترین گزینه برای خرید است . البته از تفریح کردن و مشاهده آثار فرهنگی و تاریخی نیز نباید غافل شد . در بین آیتمهای امتیاز دهی مشاهده می فرمایید که خورد خوراک (رستوران و شکم گردی) و همچین سهولت دسترسی به مراکز خرید و تفریحی و دیدنی بالاترین امتیاز را کسب کرده اند. و ۷۶% از مسافرانی که به استانبول سفر داشته اند از سفر خود کاملا خوشحال و راضی بوده اند. در بین تمامی شهرهای مقایسه شده نیز پایین ترین گزینه برای امنیت و آرامش و همچنین آشنایی عمومی با زبان انگلیسی را استانبول کسب کرده است.
آنتالیا، بهترین مکان برای آرامش و استراحت
آنتالیا به عنوان مطرح ترین مقصد تفریحی و استراحتی برای ایرانیان شناخته میشود و علیرغم سختیهای دسترسی به این شهر توریستی و پرطرفدار میتوان مشاهده کرد که ۸۲% مسافران قبلی این شهر از سفر خود رضایت کامل داشته اند. این شهر بهترین گزینه برای کسب آرامش و استراحت میباشد و ۱۰۰% مسافران گزینه آرامش و استراحت را شایسته انتخاب خود دانسته اند . البته در کنار آن تفریح و تفریحات ساحلی به عنوان گزینه های دیگر انتخاب شده اند . بالاترین امتیاز با عدد ۴٫۸ به امنیت و آرامش در آنتالیا تعلق گرفته است و بعد از آن مهمان نوازی و رفتار مناسب با توریستها و خورد و خوراک (رستوران و شکم گردی) به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

کوش آداسی، انتخاب دم دستی و ارزان
در میان شهرهای مقایسه شده کوش آداسی کمترین امتیاز را کسب کرده است و تنها ۴۷% از مسافران قبلی این شهر رضایت کاملشان به این شهر جلب شده . البته کوش آداسی گزینه ۱ در دسترسی و شاید ارزانترین مقصد ساحلی برای ایرانیان باشد اما از لحاظ تجارب به دست آمده قبلی این شهر در گزینه “مناسب برای ” آرامیش و استراحت و بعد از آن تفریح و تفریحات ساحلی انتخاب اول کاربران بوده است . البته این انتخاب ها با درصد رضایت کمتری به نسبت آنتالیا کسب شده اند. سهولت دسترسی و حمل و نقل عمومی و بعد از آن نیز امنیت و آرامش نیز بالاترین امتیازها را در این بخش کسب کرده اند.

مارماریس، سرسبز، بکر، متفاوت و عالی برای تفریح
در بین تمامی شهرهای مقایسه شده، مارماریس ناشناخته ترین و شاید به نوعی کم طرفدار ترین محسوب میشود. اما مثلماً این دلیلی بر دست کم گرفتن این شهر متفاوت و سرسبز نیست .همانطوری که میتوانید مشاهده فرمایید ۸۶% مسافران این شهر کاملا راضی و خوشحال از سفر به مارماریس به خانه های خود بازگشته اند. دسترسی به مارماریس (و بدروم) بسیار سخت تر از دیگر شهرهاست اما مسافران قبلی این شهرها بالاترین امتیاز را به مارماریس داده اند . امتیاز ۴٫۵ از ۵ باعث میشود که مارماریس به عنوان بهترین شهر در این مقایسه انتخاب شود. ۳ گزینه تفریح ، آرامش و استراحت و تفریحات ساحلی همگی ۱۰۰% رضایت مسافران قبلی این شهرها را به دست آورده اند. همچنین امتیاز بسیار ارزشمند ۵ برای امنیت و آرامش و امتیاز عالی ۴٫۹ برای حمل و نقل عمومی و امتیازهای بسیار بالای ۴٫۷ برای خورد و خوراک (رستوران و شکم گردی) ، سهولت دسترسی ، مهمان نوازی با توریست و بهداشت و تمیزی، مارماریس را مقصدی به نسبت بکر و عالی معرفی کرده اند. نقطه ضعف بزرگ مارماریس در ضعف رانندگان محسوب شده است.

بدروم، بهترین گزینه برای تفریحات شبانه
و اما آخرین شهر، بدروم است . بر اساس نظر بینندگان سایت، بدورم امتیاز ۴٫۲ را که مشابه آنتالیا است کسب کرده ، البته این امیتاز بر اساس تعداد نقد و بررسی کمتری کسب شده است . همچنین تنها ۶۰% مسافران قبلی رضایت کاملشان جلب شده است. نقطه تمایز بدروم با دیگر شهرها در کسب رضایت ۱۰۰% مسافران قبلی از تفریحات شبانه این شهر است که این آیتم در کنار تفریحات ساحلی و آرامش و استراحت میتوانند بهترین دلایل انتخاب سفر شما به بدروم باشند . بالاترین امتیاز نیز به امنیت و آرامش و خورد و خوراک اعطا شده است.

درباره‌ی hamid

حتما ببینید

آبشار بیشه

اختصاص ۵میلیارد ریال برای احداث زیرساخت‌های گردشگری آبشار بیشه

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان از اختصاص ۵میلیارد ریال اعتبار به‌ منظور احداث …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *