دوشنبه , ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خانه / جهانگردی / سفیر اکوادور: تبلیغات منفی علیه ایران با سفر گردشگران خنثی می‌شود
سفیر اکوادور
سفیر اکوادور

سفیر اکوادور: تبلیغات منفی علیه ایران با سفر گردشگران خنثی می‌شود

سفیر اکوادور در ایران اعتقاد دارد، تبلیغات منفی برخی از رسانه‌ها خصوصا رسانه‌های آمریکایی باعث شده تا تصویر واقعی ایران به دنیا اطلاع‌رسانی نشود و چهره و تصویری که از ایران به سایر کشورها معرفی می‌شود تصویر مخدوشی است.

به‌گزارش میراث‌آریا، الخاندرو اورتگا که از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وسومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی بازدید می‌کردف با حضور در غرفه مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی و خبرگزاری میراث‌آریا، با خبرنگار ستاد خبری نمایشگاه گفت‌وگو کرد.

او اعتقاد دارد ایران کشور امنی است و مردم ایران با گردشگران خارجی مهربان هستند. او می‌گوید: «اگر چهره واقعی ایران، امنیت موجود و مهمان‌نوازی و خون‌گرمی مردم به کشورهای مختلف دنیا به‌درستی معرفی و اطلاع‌رسانی شود، به‌طور حتم گردشگری ایران می‌تواند رونق بیشتری گیرد.»

متن این گفت‌وگو را بخوانید.

ایران از نظرتان چگونه است؟

بسیار عالی، سه سال است که به‌عنوان سفیر در ایران زندگی می‌کنم، ایران فوق‌العاده است و اینجا را دوست داردم، همچنین مردم ایران و فرهنگ بی‌نظیری که دارد، کشوری که ۲۵۰۰ سال فرهنگ دارد و مردم با خارجی‌ها رفتار دوستانه‌ای دارند.

مردم اکوادور چقدر ایران را می‌شناسند؟

کمی سخت است که بگویم چه شناختی دارند، ما بسیار به آمریکا نزدیک هستیم و مردم با توجه به خبرهایی که درباره سیاست‌های ایران می‌خوانند شناخت پیدا کرده‌اند، اما اگر به ایران سفر کنند می‌فهمند که چندان صحت ندارند و ایران کشور خوب با فرهنگی غنی است.

مردم اکوادور برای سفر به ایران احساس امنیت می‌کنند؟

فکر می‌کنم احساس امنیت داشته باشند. ما در اکوادور با خشونت خیابانی درگیر هستیم و افراد مسلح در آنجا به‌راحتی تردد می‌کنند و ممکن است جان شما درخطر باشد، اما ایران این‌گونه نیست.

فکر می‌کنید مردم اکوادور علاقه‌ای به دیدن ایران داشته باشند؟

فکر می‌کنم ایران باید بیشتر روی جاذبه‌های گردشگری‌اش مانور بدهد. شما در ایران هستید و همه این اطلاعات را دارید اما بیرون از کشور باید تبلیغ شود. همان‌طور که گفتم مردم کشور من به رسانه‌های غربی دسترسی بیشتری دارند.

در مدت این سه سال چقدر ایران را دیده‌اید؟

خیلی از شهرهای ایران را دیده‌ام، کرمانشاه، همدان، ملایر، شوش، اصفهان و یزد را که شهر بسیار زیبایی است. طبیعت‌ ایران را هم دیده‌ام و در این سفرها متوجه شدم مناطق مختلف فرهنگ‌های مختلفی دارند، مانند کردها، لرها و … شاید بیشتر از ایرانی‌ها این کشور را دیده باشم.

فکر می‌کنید کشور ما چقدر پتانسیل جذب گردشگر از کشور شما را دارد؟

با توجه به مسافت طولانی و هزینه بالای سفر، تعداد کمی تمایل دارند که به ایران سفر کنند مگر گردشگرانی که تمایل زیادی به سفرهای طولانی داشته باشند. البته برای سفر به ایران باید حداقل دو هفته زمان اختصاص دهند، چراکه در چند روز نمی‌توان ایران را دید. اما اگر تورهای ترکیبی مانند ترکیه و ایران وجود داشته باشد، امکان بیشتری برای جذب گردشگر وجود دارد.

از کشور ایران گردشگری دارید؟

به‌دلیل مسئله لغو روادید برای اتباع ایرانی، البته برای مدت‌ کوتاه، از این کشور گردشگرانی داریم. در اکوادور حدود هزار ایرانی زندگی می‌کنند و افراد زیادی برای دیدن آن‌ها به اکوادور می‌آیند. ازنظر فرهنگی نیز شباهت‌های اندکی داریم، به‌ویژه درخصوص روابط میان اعضای خانواده، ازاین‌رو افرادی که اینجا زندگی می‌کنند تفاوت زیادی با ایران احساس نمی‌کنند.

آیا مهر ورود به ایران در پاسپورت، باعث نگرانی مردم اکوادور می‌شود؟

البته این نگرانی وجود دارد، به‌دلیل نزدیکی ما به کشور ایالات‌متحده، بسیار از افراد محلی برای کار به‌ آنجا می‌روند و وجود این مهر ممکن است برایشان مشکل ورود به آمریکا و کار درست کند. با تمهیدی که دولت ایران اندیشیده این مشکل تا حد زیادی مرتفع شده است.

درباره‌ی hamid

حتما ببینید

لزوم ایجاد جهش هوشمند در زیرساخت‌های گردشگری و صنایع‌دستی کشور

به گزارش میراث آریا به نقل از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی، خشایار نیکزادفر با …