جمعه , ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / بیمه فعالان صنایع دستی پس از ۶ سال وقفه از سر گرفته شد
صنایع دستی
صنایع دستی

بیمه فعالان صنایع دستی پس از ۶ سال وقفه از سر گرفته شد

اکوفارس: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: پس از حدود ۶ سال وقفه در بیمه فعالان صنایع دستی از انتهای سال گذشته امکان بهره مندی هنرمندان این حوزه از مکمل های بیمه ای فراهم شده است.
به گزارش اکوفارس، الناز خدایی فرد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی حدود چهار ماه گذشته با اضافه شدن ۲۸ نفر به جمع هنرمندان صنایع دستی بیمه شده، شمار صنعتگران دارای بیمه در استان زنجان به یک هزار و ۱۳۸ نفر رسید.
وی ادامه داد: هم اکنون ۶ هزار نفر در حوزه صنایع دستی در استان زنجان فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر متقاضی در انتظار بهره مندی از مزایای بیمه هستند که امیدواریم با گشایش های ایجاد شده در این زمینه، تعداد هنرمندان بیمه شده افزایش پیدا کند.
خدایی فرد با بیان اینکه در طرح بیمه فعالان صنایع دستی بخش قابل توجهی از حق بیمه صنعتگران توسط دولت پرداخت می شود، گفت: متقاضیان این بیمه باید دارای شرایطی از قبیل تولید انفرادی و یا کارگاهی و نیز کارت مهارت فنی و حرفه ای باشند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: فعالان صنایع دستی متقاضی بهرهمندی از بیمه، می توانند به اداره های میراث فرهنگی در شهرستان ها مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه بیمه فعالان صنایع دستی از اولویت های مهم سازمان میراث فرهنگی است، اظهار داشت: امیدواریم با تأمین اعتبار هر چند محدودی که در این زمینه ایجاد شده است، در روند مجدد بیمه هنرمندان صنایع دستی شاهد نتایج مثبتی باشیم.
خدایی فرد تاکید کرد: معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همواره به عنوان مدافع حقوق صنعتگران در پی تأمین منافع فعالان صنایع دستی و بهره مندی آنان از خدمات حمایتی است.
به گزارش ایرنا، بیش از ۴۵ رشته صنایع دستی در استان زنجان وجود دارد که در میان آنها ملیله کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، قلمزنی، گلیم بافی، گیوه بافی و گیوه دوزی از صنایع …

درباره‌ی hamid

حتما ببینید

رفتار گردشگران با ادامه کووید۱۹ چه تغییری می کند؟

تداوم طولانی‌ مدت شیوع و تلفات کووید۱۹ در جهان، چه تاثیری در رفتار گردشگران خواهد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *